Komendanci Główni Policji Państwowej

  • Inspektor generalny
    Władysław Henszel
    (24 lipca 1919 – 20 kwietnia 1922)
  •  
  • Inspektor generalny
    Wiktor Zygmunt Sas Hoszowski
    (8 kwietnia 1922 – 17 marca 1923)
  •  
  • Pułkownik
    Michał Bajer
    (17 marca 1923 – 1 lipca 1923)
  •  
  • Inspektor generalny
    Marian Gorgoniusz Borzęcki
    (1 lipca 1923 – 4 listopada 1926)
  •  
  • Pułkownik
    Janusz Zygmunt Jagrym Maleszewski
    (5 listopada 1926 – 24 stycznia 1935)
  •  
  • Generał brygady
    Józef Ignacy Kordian Zamorski
    (25 stycznia 1935 do kampanii wrześniowej 1939)
 
A
A+
A++
Wstecz
Drukuj
PDF
Powiadom znajomego
Ocena: 4.2/5 (43)