POŻEGNANIE ŚP. IRENEUSZA SKIBY

Z wielkim smutkiem i poczuciem ogromnej straty zawiadamiamy, że w dniu 17 października 2020 roku w wieku 82 lat po ciężkiej chorobie odszedł

ŚP.

IRENEUSZ SKIBA

 

wnuk starszego posterunkowego Policji Państwowej Stefana Szczepana Skiby, uczestnika powstania wielkopolskiego, w okresie dwudziestolecia międzywojennego policjanta służącego w powiecie wolsztyńskim XI Okręgu PP województwa poznańskiego, zamordowanego w kwietniu 1940 roku w Kalininie (Twerze) i pogrzebanego w bezimiennym dole lasu Miednoje, mianowanego pośmiertnie w 2007 r. na stopień aspiranta Policji Państwowej.

W zadumie i z wielkim wzruszeniem żegnamy pana Ireneusza Skibę, członka i społecznika zasłużonego w pracy na rzecz Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku, sekretarza oraz członka Zarządu Głównego w kilku kadencjach. Oddanego sprawie pielęgnacji pamięci po zamordowanych, poległych i zaginionych w latach II wojny światowej funkcjonariuszach Policji Państwowej, zawsze gotowego służyć swoją pomocą i wsparciem dla realizacji statutowych zadań organizacji.

Pochylamy się w naszych myślach nad osobą pana Ireneusza Skiby, który swoją otwartością na ludzi i gotowością do podejmowania wyzwań, tak pięknie zapisał się w dwudziestoletniej historii Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku.

Pan Ireneusz Skiba za swoją wieloletnią działalność został odznaczony m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Pro Patria oraz Medalem Za Zasługi dla Stowarzyszenia.

Do Rodziny Zmarłego, w szczególności do wdowy pani Marii Skiby oraz syna mec. Rafała Pawła Skiby – wiceprezesa ZG WSRP 1939 r., kierujemy wyrazy szczerego współczucia i słowa wparcia.

 

 

W imieniu Członków WSRP 1939 r.

Anna Wesołowska

Prezes ZG WSRP 1939 r

 

Michał Krzysztof Wykowski

Honorowy Prezes WSRP 1939 r

A
A+
A++
Powrót
Drukuj

Data publikacji 17.10.2020