XIV EDYCJA KATYŃSKIEGO MARSZU CIENI

19 września 2021 r. w Warszawie odbyła się XIV edycja Katyńskiego Marszu Cieni. W organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej i Grupę Historyczną „Zgrupowanie Radosław” marszu wzięli udział rekonstruktorzy z mundurach Policji Państwowej oraz członkowie Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.

Jak co roku spod Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie ruszył Katyński Marsz Cieni. Była to już XIV edycja i jak co roku na marsz stawili się również Członkowie Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku.

Nasz senior, a zarazem człowiek, który przeżył Powstanie Warszawskie i drogę do Dulag121 JERZY KULIGOWSKI szedł w intencji swojego taty.

My jako GRH Policji Państwowej Posterunek w Radomiu w składzie: Sławomir Szpakowski, Marek Grzyb, Piotr Kiełbiowski dumnie kroczyliśmy obok Jerzego Kuligowskiego. Udział w marszu wzięli również GRH Policja Państwowa 1939 z Białegostoku w osobach Cezarego i Anny Wonsewicz oraz GRH Szewron z Żyrardowa w osobie Sławomira Wojtczaka.

W poczuciu zadumy i skupieniu członkowie Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku przeszli ulicami Warszawy od Muzeum Wojska Polskiego przez Krakowskie Przedmieście, w pobliżu Zamku Królewskiego, Barbakanu, obok Katedry Wojska Polskiego, kończąc marsz pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

               Sławomir Szpakowski

  • fot. S. Szpakowski
  • fot. S. Szpakowski
  • fot. S. Szpakowski
A
A+
A++
Powrót
Drukuj

Data publikacji 20.09.2021