Z WIZYTĄ NOWOROCZNĄ U CÓRKI PRZEDWOJENNEGO POLICJANTA

18. stycznia 2017 Przedstawiciele Zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku oraz Biura Historii i Tradycji Policji złożyli wizytę noworoczną w Otrębusach pod Warszawą u pani Lidii Gordon Wziątek, córki przedwojennego policjanta.

St. post. Policji Państwowej Władysław Wziątek ur. w 1890 roku, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, służył w Policji Państwowej od 1923 roku w powiecie będzińskim. Jesienią 1939 roku z Komisariatu PP w Czeladzi, trafił do obozu w Ostaszkowie, gdzie przebywał do kwietnia 1940 roku. Wywieziony do Kalinina (Tweru), został zmordowany w siedzibie NKWD i wywieziony do lasu w Miednoje. W 2000 roku spoczął wraz z innymi na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje.

Pani Lidia Gordon-Wziątek, podczas rozmowy dzieliła się swoimi wspomnieniami z czasów przedwojennych, mówiąc o służbie ojca a także trudnym jej życiu już po wojnie, kiedy zmagała się z codziennością.

Podczas spotkania miała miejsce uroczysta chwila, kiedy pani Lidia Gordon-Wziątek, zasłużona, wieloletnia członkini naszego Stowarzyszenia, otrzymała Medal „Za Zasługi dla Stowarzyszenia” oraz list gratulacyjny z rąk Michała Krzysztofa Wykowskiego Prezesa Zarządu WSRP 1939 roku.

Przedstawiciele Biura Historii i Tradycji Policji podinsp. Robert Horosz i pan Krzysztof Musielak wręczyli  album o Policji Państwowej II RP w fotografii.

Podczas spotkania obecna była także pani Anna Wesołowska Sekretarz zarządu i red. Paweł Ostaszewski z miesięcznika „Policja 997” oraz rekonstruktorzy WSRP 1939 roku.

 

                                                                                                                                                                 (MKW)

  • fot. Paweł Ostaszewski
  • fot. Paweł Ostaszewski
  • fot. Paweł Ostaszewski
  • fot. Paweł Ostaszewski
  • fot. Paweł Ostaszewski
  • fot. Paweł Ostaszewski
  • fot. Paweł Ostaszewski
A
A+
A++
Powrót
Drukuj

Data publikacji 18.01.2017