PROMOCJA KSIĄŻKI "ŻYCIE W CIENIU ŚMIERCI"

W dniu 18. stycznia 2017 roku, w siedzibie Muzeum Katyńskiego w Warszawie, odbyło się spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Łagodą, doktorantem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz promocja jego najnowszej książki „Życie w cieniu śmierci”.

Do udziału w prezentacji publikacji i dyskusji, zaproszeni zostali przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, Służby Więziennej, Policji, członkowie Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku, Rodzin Katyńskich oraz Sybiraków.

Spotkanie poprowadziła pani dr Ewa Kowalska Dyrektor Muzeum Katyńskiego.

Swoje krótkie wystąpienie miał także pan Sławomir Frątczak Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Publikacja „Życie w cieniu śmierci” Krzysztofa Łagody, stanowi o losach rodzin Ofiar zbrodni katyńskiej, oficerów Wojska, Policji Państwowej i innych służb mundurowych II RP w latach 1939 – 1989.

Praca została zbudowana w oparciu o rozmowy autora z członkami „Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej”. To nowatorskie spojrzenie na zagadnienie tej zbrodni, poprzez pryzmat trudnych doświadczeń i cierpień rodzin, dla których śmierć ich bliskich zadana z rąk NKWD, stała się niewyobrażalną tragedią i traumą na długie powojenne lata.

Wydawcą książki jest Wrocławska Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej.

Po tym interesującym spotkaniu, w którym publiczność zadawała pytania i podnosiła różne kwestie historyczne tego wojennego dramatu, omawiana książka była do nabycia wraz z podpisem autora.

Spotkanie stało się także okazją do zwiedzenia ekspozycji stałej Muzeum Katyńskiego.

 

                                                                                                                                                              (MKW)

 
A
A+
A++
Powrót
Drukuj

Data publikacji 18.01.2017