OBCHODY 78. ROCZNICY NAPAŚCI ZSRR 17 WRZEŚNIA W WARSZAWIE

17 września 2017 roku w Warszawie o godzinie 17.00 przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie przy Skwerze Matki Sybiraczki, miały miejsce uroczyste obchody rocznicowe w związku z 78. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę.

Tradycyjnie jak ma to miejsce od wielu lat, gospodarzami uroczystości byli Hanna Gronkiewicz – Waltz prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz gen. dyw. Leon Komornicki prezes Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

      Podczas wystąpień okolicznościowych głos zabrali Antoni Macierewicz Minister Obrony Narodowej, Hanna Gronkiewicz Waltz, gen. dyw. Leon Komornicki
oraz Marek Krystyniak prezes Warszawskiej Rodziny Katyńskiej.

      Po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez Ekscelencję Józefa Guzdka Biskupa Polowego Wojska Polskiego, odczytany został apel pamięci.

      W uroczystości uczestniczyli członkowie Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku z Michałem Krzysztofem Wykowskim Prezesem ZG na czele. W imieniu Stowarzyszenia delegacja złożyła wiązankę kwiatów przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

       Podczas uroczystości został wystawiony poczet sztandarowy Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku, w skład którego weszli uczniowe klas mundurowych PUL z Gostynina w historycznych mundurach Policji Państwowej.

     Obchody 78 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, zakończyło wspólne odśpiewanie Hymnu Sybiraków do słów Mariana Jonkajtisa i muzyki Czesława Majewskiego.

     Uroczystość przebiegała w oprawie ceremoniału wojskowego. Przy pomniku wystawiono posterunki honorowe Wojska Polskiego, Policji i harcerzy.

                                                                                          

                                                                                                                                                                                                 (MKW)

A
A+
A++
Powrót
Drukuj

Data publikacji 18.09.2017