ZAPAMIĘTAJMY ICH TWARZE

Szanowni Państwo, w nowej zakładce naszej strony internetowej pt. „ZAPAMIĘTAJMY ICH TWARZE”, przedstawiamy zdjęcia polskich Policjantów, którzy oddali życie w latach II wojny światowej, zostali zamordowani przez Rosjan i Niemców.

 

W niniejszej galerii, prezentujemy twarze Policjantów Policji Państwowej. Policji woj. Śląskiego oraz Policji Polskiej Generalnego Gubernatorstwa, którzy ginęli mordowani w katowniach NKWD, w niemieckich obozach koncentracyjnych, podczas egzekucji dokonywanych przez Gestapo oraz oddawali życie w innych okolicznościach wojny.

Są to krewni członków Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku ale nie tylko.

Te zdjęcia, to jedni z wielu… Wielu tysięcy, którzy osierocili swoje dzieci, pozostawili zrozpaczone żony i matki.

Zapłacili życiem, za swoją wzorową służbę i wierność przysiędze którą złożyli II Rzeczypospolitej.

Naszym obowiązkiem jest przypominać Ich twarze. Utrwalać nazwiska, tak aby przetrwały i świadczyły o wspaniałej i heroicznej postawie Policjantów, ale aby były także przestrogą
i ostrzeżeniem dla kolejnych pokoleń.

Zarząd Stowarzyszenia zwraca się z prośbą do naszych członków oraz innych osób, które chciałyby w ten sposób utrwalić pamięć o polskich Policjantach, swoich przodkach i bliskich,
do kontaktu telefonicznego z biurem Stowarzyszenia, i nadsyłaniem skanów zdjęć (najlepiej legitymacyjnych) z krótkim opisem - imię, nazwisko, stopień Policjanta, data śmierci i miejsce spoczynku – na adres email znajdujący się na stronie głównej. Prosimy także o pisemne wyrażenie zgody na wykorzystanie zdjęcia w zakładce „ZAPAMIĘTAJMY ICH TWARZE”.

 

                                                                                                                                   (MKW)

A
A+
A++
Powrót
Drukuj

Data publikacji 20.11.2017