WARSZTATY DLA UCZNIÓW KALS MUNDUROWYCH W MUZEUM KATYŃSKIM pt. "POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII"

W środę 28 lutego br. Instytut Pamięci Narodowej Odział w Warszawie, Muzeum Katyńskie – Oddział martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego wraz z Komendą Główną Policji zorganizowały warsztaty dla uczniów policyjnych klas mundurowych z Warszawy i Mazowsza – uczestników konkursu „Policjanci w Służbie historii”.

Konkurs jest adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji.

Jego celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.

W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazują zdobytą wiedzę innym.

W trakcie spotkania uczniowie szkół mundurowych wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach filmoznawczych dotyczących podstaw pracy z kamerą i montażu wideo, prowadzonych przez Michała Kołdrasa z firmy Kinoamatorskie.pl. Natomiast podczas zajęć prowadzonych przez Ewę Dyngosz z warszawskiego oddziału IPN dowiedzieli się w jaki sposób pozyskiwać relacje od świadków historii. Młodzież wzięła także udział w spotkaniu informacyjnym prowadzonym przez Annę Wesołowską, przedstawiciela Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Oprócz tego uczniowie wysłuchali wykładów dr Anny Marii Adamus z Oddziału IPN w Warszawie i podinspektora Zbigniewa Bartosiaka, naczelnika Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego z Komendy Głównej Policji na temat konkursu „Policjanci w służbie historii”.

Na zakończenie uczestnicy szkolenia zostali oprowadzeni po Muzeum Katyńskim – Oddział martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego przez dyrektor dr Ewę Kowalską.

Organizatorzy projektu zachęcają do kontaktu na każdym etapie konkursu:

dr Anna Maria Adamus, Instytut Pamięci Narodowej (0-22 860 70 51; annamaria.adamus@ipn.gov.pl)

podinsp. Zbigniew Bartosiak, Komenda Główna Policji (22 60 129 31; zbigniew.bartosiak@policja.gov.pl) 

Zapraszamy do odwiedzenia strony dedykowanej konkursowi:

https://policjanciwhistorii.ipn.gov.pl/

źródło:

https://warszawa.ipn.gov.pl/waw/aktualnosci/48064,Warsztaty-dla-uczniow-policyjnych-klas-mundurowych-uczestnikow-konkursu-Policjan.html

                                                                                                                      Z.B

 

A
A+
A++
Powrót
Drukuj

Data publikacji 28.02.2018