NEKROLOG ZMARŁ Ś.P. JERZY MOTOCZYŃSKI

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu

ś. p.

JERZEGO MOTOCZYŃSKIEGO

syna przedwojennego nadkomisarza Policji Państwowej Eugeniusza Motoczyńskiego, powstańca warszawskiego, w latach dziewięćdziesiątych członka Klubu Historii Policji, a od 2000 roku członka Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku. Od 2009 roku, pełnił funkcję Przewodniczącego Kapituły Honorowego Medalionu Pamięci Pieta Miednoje 1940.

Za działalność społeczną związaną z pielęgnacją pamięci o polskich Policjantach II RP był wielokrotnie wyróżniany między innymi  Medalami : „Pro Memoria”,  „Pro Patria”, „Za Zasługi dla Policji”, „Za Zasługi dla Stowarzyszenia”, „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”.

Za pracę zawodową otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a za swoją działalność  w okresie okupacji niemieckiej i Powstania Warszawskiego Krzyż Walecznych oraz Krzyż Armii Krajowej.

Pan Jerzy Motoczyński był zawsze życzliwy, otwarty na drugiego człowieka, gotowy do wspólnych działań i wsparcia. Przez lata upominał się o prawdę historyczną oraz przywrócenie godności Policjantom Policji Państwowej.

Pamięć o Nim pozostanie na zawsze w myślach i sercach Rodziny Policyjnej 1939 roku.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 stycznia 2019 roku o godzinie 12.00 w Kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie (Stare Powązki).

 

Zarząd Główny i członkowie Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku.

A
A+
A++
Powrót
Drukuj

Data publikacji 17.01.2019