18 JASNOGÓRSKIE SPOTKANIA ŚRODOWISKA POLICYJNEGO – 29 WRZEŚNIA 2019 r.

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę września br. odbyły się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Tegoroczna 18 pielgrzymka była szczególna, wpisała się bowiem w 100-lecie powstania Policji Państwowej II RP.

Na Jasnogórskie Spotkanie przybyli: podsekretarz stanu w MSWiAP Błażej Poboży, komendant głównym policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, I zastępca komendanta głównego nadinsp. Dariusz Augustyniak, komendanci wojewódzcy, powiatowi, miejscy i rejonowi, policjanci i pracownicy Policji z całego kraju przedstawiciele związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji działających w Policji.
I tym razem, jak co roku,  obecni byli także członkowie Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Towarzyszyły im osoby bliskie i przyjaciele.

Uroczystość rozpoczęła się na pl. Władysława Biegańskiego. Jednym z jej elementów było złożenie wiązanek pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza odczytany został Apel Pamięci.

Mszy Św. odprawionej na jasnogórskich wałach przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji.

Pielgrzymkę zakończyło zawierzenie środowiska policyjnego w Kaplicy Matki Bożej oraz wspólna modlitwa przed tablicą „Gloria Victis” w intencji policjantów pomordowanych na Wschodzie w 1940 r.

 

/aw/

 

Relacje oraz zdjęcia dostępne są m.in.:

https://dziennikzachodni.pl/policjanci-jak-co-roku-spotkali-sie-na-jasnej-gorze-tym-razem-w-stulecie-istnienia-policji/ga/c1-14461147

https://ordynariat.wp.mil.pl/pl/articleswiadomosci-wrzesien-2019-3/2019-09-29c-xviii-jasnogorskie-spotkanie-srodowiska-policyjnego/

http://www.radiojasnagora.pl/n672-18-jasnogorskie-spotkania-srodowiska-policyjnego

A
A+
A++
Powrót
Drukuj

Data publikacji 30.09.2019