OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI 2020

Główne obchody upamiętniające 101 rocznicę powołania Policji Państwowej odbyły się 25 lipca br. na placu przed siedzibą Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie. Tegoroczne uroczystości miały przebieg nietypowy. Ze względu na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa nie przewidziano organizacji dużych uroczystości.

Mając na uwadze, że obchody  miały charakter zamknięty, ograniczony do niewielkiej liczby gości, prezes Zarządu Głównego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r., Anna Wesołowska, skierowała do gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka Komendanta Głównego Policji list z życzeniami, w którym m.in. napisała: /…/ w imieniu członków Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. /…/ życzę, aby codzienna, jakże trudna, praca stanowiła powód do osobistej satysfakcji oraz odnajdowała społeczne uznanie i szacunek. /…/ Serdecznie gratuluję wyróżnionym odznaczeniami oraz awansami na kolejne stopnie służbowe /…/ .

Również Komendant Główny Policji wystosował list adresowany do Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r., w którym stwierdził:  /…./ W tym roku, zachowując zasady bezpieczeństwa, nie spotykamy się jak w latach ubiegłych na wielkich uroczystościach. Nie zapominamy jednak o tym, że 24 lipca jest naszym świętem i okazją do szczególnej radości, satysfakcji i zadowolenia z sukcesów, o których nie pamięta się na co dzień. To także sposobność do podziękowań dla wszystkich naszych przyjaciół, współpracowników i sprzymierzeńców, którzy ze zrozumieniem oraz otwartością wspierają naszą służbę. /…/

Szczególnym akcentem upamiętnienia przez WSRP 1939 r.  rocznicy powołania Policji Państwowej – formacji, do której wstąpili nasi bliscy – było złożenie pod Obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” przez delegację  Stowarzyszenia biało-czerwonej wiązanki oraz zapalenie znicza.

/aw/

A
A+
A++
Powrót
Drukuj

Data publikacji 04.08.2020