Warto zobaczyć
REGULAMIN PATRONATU WARSZAWSKIEGO STOWARZYSZENIA RODZINA POLICYJNA 1939 ROKU
Zgodnie z § 34 ust. 1 pkt 10 Statutu Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. niniejszy Regulamin zatwierdzony został uchwałą Walnego Zebrania Sprawozdawczego z dnia 23 maja 2017 r.
REGULAMIN
PRZYZNAWANIA PATRONATU HONOROWEGO
WARSZAWSKIEGO STOWARZYSZENIA RODZINA POLICYJNA 1939 R.
LUB UCZESTNICTWA PREZESA ZARZĄDU GŁÓWNEGO WARSZAWSKIEGO STOWARZYSZENIA RODZINA POLICYJNA 1939 R. W KOMITECIE HONOROWYM
Rozdział 1
Przepisy ogólne
§ 1.
Niniejszy regulamin określa zasady przyznawania patronatu Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. nad imprezami lub wydarzeniami o znaczeniu: lokalnym, regionalnym, ponadregionalnym, ogólnopolskim, międzynarodowym i udziału prezesa Zarządu Głównego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. w komitecie honorowym .
Patronat honorowy Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna lub uczestnictwo prezesa Zarządu Głównego w komitecie honorowym stanowią wyróżnienie dla organizowanego przedsięwzięcia.
Rozdział 2
Zasady przyznawania patronatu honorowego lub uczestnictwa prezesa Zarządu Głównego
w komitecie honorowym
§ 2.
1. Patronatem honorowym lub uczestnictwem prezesa Zarządu Głównego w komitecie honorowym mogą być objęte wyłącznie przedsięwzięcia mające związek z celami i zadaniami Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. określonymi w Statucie Stowarzyszenia.
2. Prawo do przyznawania patronatu honorowego i uczestnictwa w komitecie honorowym przysługuje Zarządowi Głównemu.
3. W przypadku przedsięwzięć cyklicznych patronat jest przyznawany każdorazowo na jedną edycję.
§ 3.
Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. nie obejmuje patronatem honorowym,
a prezes Zarządu Głównego nie uczestniczy w komitecie honorowym przedsięwzięć o charakterze komercyjnym oraz budzącym wątpliwości, co do zachowania zasad etyki.
§ 4.
1. Przyznanie patronatu honorowego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.
lub uczestnictwo prezesa Zarządu Głównego w komitecie honorowym nie oznaczają udzielenia wsparcia finansowego lub organizacyjnego.
2. Objęcie przedsięwzięcia patronatem Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.
lub udział prezesa Zarządu Głównego w komitecie honorowym mogą być uzasadnieniem
do wydatkowania środków finansowych Stowarzyszenia w szczególności na zakup: statuetek, wiązanek kwiatów, dyplomów, wykorzystanych w czasie trwania danego przedsięwzięcia.
Rozdział 3
Procedura przyznawania patronatu honorowego lub uczestnictwa prezesa Zarządu Głównego w komitecie honorowym i warunki jego realizacji
§ 5.
Z wnioskiem o przyznanie patronatu honorowego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. dla danego przedsięwzięcia lub uczestnictwo prezesa Zarządu Głównego w komitecie honorowym występuje organizator.
§ 6.
1. Wniosek, o którym mowa w § 5., składany jest w postaci formularza dostępnego na stronie internetowej www.policja.pl zakładka: Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. lub
w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Domaniewskiej 36/38 p. 121A w Warszawie, we środy w godz. 13.00 – 15.00.
2. Wzór formularza o przyznanie patronatu honorowego lub uczestnictwo prezesa Zarządu Głównego
w komitecie honorowym stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.
3. Wniosek może być złożony drogą listową, elektroniczną lub bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia.
4. Organizator jest zobowiązany dołączyć do wniosku program, regulamin i harmonogram przedsięwzięcia podpisany przez uprawnione osoby.
5. Organizator może zostać poproszony o uzupełnienie informacji w sprawie planowanego przedsięwzięcia.
§ 7.
1. Termin składania wniosku o przyznanie patronatu honorowego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. lub uczestnictwo prezesa Zarządu Głównego w komitecie honorowym nie może być krótszy niż 6 tygodni przed planowaną datą organizacji przedsięwzięcia.
2. Wnioski składane po tym terminie nie będą rozpatrywane.
3. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Zarząd Główny może uwzględnić wnioski złożone
po przekroczeniu terminu określonego ust. 1.
§ 8 .
1. Złożone wnioski rozpatrywane są przez Zarząd Główny Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. na posiedzeniach.
2. W uzasadnionych przypadkach, w szczególności ze względu na termin uroczystości, stanowisko Zarządu Głównego Stowarzyszenia może być ustalone drogą elektroniczną po wyrażeniu opinii przez jego członków.
§ 9 .
1. O przyznaniu albo odmowie przyznania patronatu honorowego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. lub uczestnictwa prezesa Zarządu Głównego w komitecie honorowym organizator powiadomiony jest w formie pisemnej, nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem przedsięwzięcia.
2. Informacja o przyznanym patronacie honorowym lub udziale prezesa Zarządu Głównego
w komitecie honorowym publikowana jest na stronie internetowej Stowarzyszenia.
3. Odmowa przyznania patronatu honorowego lub uczestnictwa prezesa Zarządu Głównego
w komitecie honorowym nie wymaga uzasadnienia.
§ 10.
1. W przypadku przyznania patronatu honorowego organizator przedsięwzięcia zobowiązany jest
do odpowiedniego oznakowania materiałów związanych z przedsięwzięciem (zaproszenia, plakaty, ulotki) poprzez umieszczenie znaku graficznego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.
2. Przyznanie patronatu honorowego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. zobowiązuje organizatora do złożenia pisemnej informacji z przebiegu przedsięwzięcia w okresie
nie dłuższym niż 14 dni od zakończenia przedsięwzięcia, załączając do niej, w miarę możliwości, dokumentację fotograficzną z jego przebiegu.
Rozdział 4
Odebranie patronatu honorowego lub rezygnacja z udziału w komitecie honorowym
§ 11.
1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Zarząd Główny Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. może odebrać przyznane wyróżnienie honorowe.
2. O odebraniu wyróżnienia honorowego organizator jest informowany w formie pisemnej.
§ 12.
Odebranie patronatu honorowego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.
lub rezygnacja prezesa Zarządu Głównego z udziału w komitecie honorowym zobowiązuje organizatora do bezzwłocznego odstąpienia od używania przyznanego wyróżnienia.